Blog

8 Mayıs 2020

SSiPTV Kanal Yükleme Rehberi

SS-IPTV Kurulumu/Kullanımı:

NOT: Orjinal program site adresi :http://ss-iptv.com/en/

Bu konuda LG LM serisi tv lerde kullanılan ss-iptv programı anlatılacaktır.

Öncelikle tv’mizin smart bölümüne girip “LG World” kısmından SS-IPTV programını tv’mize kurmamız gerekmektedir.

Eğer smart bölümüne girip program indirmek istiyorsanız mutlaka smart bölümünde oturum açmanız gerekmektedir. LG TV de oturumunuzu açmış kabul ederek, devam ediyorum..

Program ilk açılışta bazı ayarlar istemektedir. bunları geçebiliriz. Ana ekran ise aşağıdaki gibi gözükecektir.

Buraya kadar tamamsa önce ip tv için kullanılacak m3u dosyasından bahsedelim. M3u dosyasına Bizim size gönderdiğimiz Link sayesinde sahip olacaksınız. Size gelen Link üzerine tıklayarak Cihazınızın Download ( Karşıdan Yüklemeler ) Klasörüne indirmiş olacaksınız. Peki bunu tv mize nasıl ekleyeceğiz. Aslında programı kurduğunuzda her birimizin benzersiz mac adresine bağlı olarak bir liste yükleyicisi oluyor. Buraya gitmek için bilgisayarımızdan http://www.ss-iptv.com/en/users/playlist adresine gideceğiz. Buraya ilk defa geliyorsak sayfa bizden bir kod isteyecektir.

Buraya gireceğimiz kodu televizyonumuza kurduğumuz SS-IPTV içerisinden alacağımız ve sadece bize ait olan kodu bir defaya mahsus olarak gireceğiz..

Resimde görüldüğü gibi Open sekmesine tıklayarak M3u dosyasını bulacağız. Liste gelene kadar yaklaşık 40 sn. kaadar bekleyip listeniz altta göründüğünde Save sekmesine tıklayarak işlemi bitirmiş olacağız. Artık bu sayfadan yüklediğimiz bize ait olan kanalları program içerisindeki ana sayfada bulunan My Playlist i tıklayarak seyredebilirsiniz. Şimdiden iyi seyirler…

Kurulumlar, Nasıl İzlenir
About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir